SEMPOZYUM TAM METİNLER KİTABI İLE İLGİLİ DUYURU

 

“Değerli Bilim İnsanları, Kıymetli Misafirlerimiz, Değerli Dostlarımız,

Öncelikle, sizleri Mersinimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk ve onur duyduk. Sempozyumlarımıza katkı ve katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz. Sizleri Önümüzdeki yıllarda da Mersin’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Sizleri birkaç önemli konuda bilgilendirmek istedik:

 

1. Her iki sempozyumumuzun (1. ULUSLARARASI AKDENİZ SEMPOZYUMU ve 1. ULUSLARARASI MERSİN SEMPOZYUMU) güncel özet kitaplarını yayınladık. Sizlerin destek ve katılımlarıyla gerçekleşen iki devasa büyüklükteki sempozyumun iş yoğunluğu sebebiyle, sempozyum özet kitaplarında bazı olağan teknik hata ve eksiklikler yaşanmış olabilir. Özet kitaplarının incelenip, bilgi eksikliği olan arkadaşlarımızın yarın (6 Aralık 2018) saat 17’ye kadar dönüş yapmaları gerekmektedir. Bu tarihten itibaren özet kitabı kesinleşmiş olacak ve sonraki talepler karşılanmayacaktır.

 

2. Bildiri Tam Metin gönderim süreci 7 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Tematik kitaplarımızın yayına hazırlama süreci hızla devam etmektedir. Her bir sempozyum için bir-kaç cilt olarak hazırlanan “Tebliği Tam Metinleri” kitaplarımız, mümkün olan en az hatayla ve en kısa sürede sizlere, web sayfasından ulaştırılacaktır. Hedefimiz, bildiri tam metinler kitaplarını, bu yıl sona ermeden (en azından taslak haliyle) yayınlamak ve 2019 yılı akademik teşvik sürecine yetiştirmektir. Bu sebeple bildiri tam metinleri hakem değerlendirme sürecinin, hızlı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Sizlere gönderilen, hakemlik taleplerimizin kısa sürede tamamlanıp, raporların hızlı bir şekilde tarafımıza ulaştırılması, bildiri tam metinler kitabının akademik teşvik sürecine yetişmesi açısından hayati önem arz etmektedir

 

3. Tam metinleri ile ilgili Hakem Raporlarını gönderdiğimiz yazarlarımızın, gerekli düzenleme/düzeltmeleri yaptıktan sonra, tam metinlerini, Word formatında acilen geri göndermeleri gerekmektedir. Mesaj yoğunluğu ve tam metinlerin hızlı bir şekilde teşvik sürecine yetiştirebilmek kaygısıyla, mesajlarınıza geç cevap verilmekte ya da teyit mesajı gönderilememektedir. Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı ümit ederiz.

 

4. Hakem süreci tamamlanmış tam metinleri içeren “Tebliği Tam Metinleri” kitaplarımız, sempozyumlarımız web sayfasında, ISBN nolu olarak yayınlanacaktır. Tam metin kitaplarını PDF formatında bu sayfalarımızdan indirebileceksiniz.

İlginiz ve katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür eder, 2019 yılı sempozyumlarımızda da, sizleri Mersin’de ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Prof. Dr. Durmuş Ali ARSLAN

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı